Wakacje na Kaszubach – co zwiedzić?

Kaszuby to prawdziwy raj dla osób, które pragną odpocząć od codziennego zgiełku, wyciszyć się na łonie natury i odnaleźć długo oczekiwany spokój. Miłośnicy przyrody również znajdą coś dla siebie, bowiem jest tam naprawdę dużo zieleni, a i pięknych jezior również nie brakuje. Warto więc wybrać się w to miejsce i poznać co takiego w sobie kryje.

Kaszuby – najciekawsze atrakcje

Północne Kaszuby to kraina malowniczych klifów i wybrzeży. Warto wybrać się na Półwysep Helski, przeżyć rejs statkiem po morzu oraz zobaczyć fantastyczne fokarium. Co ważne nie powstało ono ze względów komercyjnych, lecz z uwagi na ochronę gatunku. Zaleca się również przejść się pośród piaszczystej plaży i zalesionych terenach półwyspu. Pośród gąszczu drzew można odnaleźć pozostałości z czasów wojennych, takie jak bunkry, baterie artyleryjskie czy wieżyczki strażnice. Dla miłośników łowiectwa ciekawą atrakcją na Helu może okazać się Muzeum Rybołówstwa. Znajdują się tam modele statków i różne eksponaty związane z morzem.

Jedną z niezwykle popularnych atrakcji Kaszub jest Słowiński Park Narodowy. Znajdują się tam malownicze krajobrazy, ruchome  wydmy przypominające pustynię oraz skansen Kluki. Jezioro Łebsko wraz z licznymi trasami spacerowymi to również ciekawe miejsca należące do tego Parku Narodowego. Żądni przygód spacerowicze mogą udać się również na spacer pośród wybrzeża od Władysławowa aż do Jastrzębiej Góry, z przystankiem w miejscu Rozerwie z możliwością odkrycia pięknej latarni morskiej. Warto również odwiedzić Lębork, bowiem jest to miasto pełne średniowiecznej historii. Znajduje się tam między innymi neogotycki ratusz, pozostałości zamku oraz dawny skarbiec.

Mimo, że Południowa i Środkowa część Kaszub nie posiada dostępu do można, to również region pełen atrakcji. Występuje tam wiele jezior, lasów oraz wzgórza, z których roztacza się malowniczy widok. Znajduje się tam najwyższy szczyt na Niżu Europejskim – Wieżyca (326 m.n.p.m).